Tato fotogalerie je prázdná.

 

               proběhly na naší škole dne 2. října 2013

Na Gymnáziu Jana Nerudy studuje 391 studentů starších patnácti let. Během přestávek se do volební místnosti dostavilo 144 studentek a studentů, kteří odevzdali svůj hlas. Jeden z nich byl nesprávně vyplněný, 5 studentů vybralo kandidáty z jiného kraje.

Jak dopadla volba?

1.  Volební účast: 144 studentů

2.  Volební preference:

Nejvíce hlasů získala TOP 09 (45 % hlasů), následovalo ANO 2011 (12%), Česká pirátská strana a ODS (shodně s 8%). Do grafu jsem zaznamenala strany, které dosáhly více než 5%. Do ostatních jsem zahrnula strany, jejich zisk se pohyboval mezi (2,8 – 0,7%).

Chtěla bych poděkovat všem studentům, kteří se zapojili do přípravy těchto studentských voleb. Jmenovitě potom těm, kteří byli členy volební komise (Adamov, Dupač, Gauthier, Kačerová, Krutílek, Maštovská, Šedivý a Šolaja).

 

Článek s fotografií najdete na: www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/1263833

Článek o výsledcích voleb s rozhovorem a fotografiemi: aktualne.centrum.cz/domaci/volby/clanek.phtml?id=791890

 

studentský článek:

Hellichova 3, třetí patro, knihovna. Je 2. října, stejně jako na dalších 384 školách si i naši studenti mohli na vlastní kůži vyzkoušet atmosféru voleb.

 Podmínky? Volit mohli studenti nad 15 let, po předložení ISIC karty nebo občanky, vybírali z kandidátky pro Prahu a mohli tudíž volit jen strany, které tu kandidují. Někteří s tím měli problém a zakroužkovali i strany jiné. Jejich hlas propadl.  Volební lístky nám poskytla organizace Člověk  v tísni, která celé volby zastřešuje.

 

 Po několikadenních přípravách o velké přestávce volby vypukly. Studenti - voliči ochotně chodili označit své favority za plentu a poté vhodili své volební lístky do uzavřené urny.  I přes nepřítomnost velké části studentů, z důvodu školního pobytu ve Florencii, byla účast hojná a z knihovny se tvořila fronta voličů. Obsah urny byl po ukončení voleb sečten volební komisí, tvořenou dobrovolníky z řad studentů napříč ročníky. Výsledky byly odeslány Člověku v tísni, který je využil při tvoření celostátních výsledků.

 

Díky organizačnímu týmu (Marek Šedivý 6.C, Jan Dupač 4.D a Jan Adamov 4.A) proběhly volby bez jakýchkoliv problémů.