Všichni, kterým chybí nějaká známka a mají dopisovat testy (a nemají hodinu pondělí - středa), přijdou v úterý 6. vyučovací hodinu (místnost bude vyvěšena na nástěnce). Kdo chce zabojovat o známku a má průměr na bakalářích X,58 - X,67, může se přidat a vyzkoušet ústní pohovor, jenž rozhodne o známce. Je-li průměr jiný, je nám líto, ale zázraky až jindy...

 

Přednáška Malostranské akademie ze dne 12. ledna 2017.

Doufám, že se Vám včerejší přednáška líbila. Jak jsem slíbila, vyhotovila jsem k ní pracovní list, o který si můžete napsat na můj mail. Kdo jej vyplněný odevzdá do 18. ledna, může za něj získat ohodnocení za aktivitu - od plusů po jedničku - podle kvality vyplnění. Nebojte se a zkuste to.
13. 1. 2017
 

Upozorňuji, že všechny dohodnuté termíny na psaní testů platí - i ty v úterý 20. 12.

17. 12. 2016

Tento týden jsem nemocná. Po mailu vyřizuji jen to nejnutnější. Pokud vše půjde dobře, v pondělí bych se měla vrátit do školy. Dohodnuté termíny pro prezentace a testy zatím platí.                                                                            7. 12. 2016

Bohužel se žádný jiný termín vyjednat nepodařilo.

 

Bohužel jsem nucena Vám oznámit, že pondělní akce s Jaroslavem Hutkou se nebude konat. Ze závažných rodinných důvodů ji musel na poslední chvíli zrušit. Zkoušíme vyjednat jiný termín. Pro Vás ale důležitá informace - budete se učit podle původního rozvrhu - počítejte s tím.

20. 11. 2016
 

Psychosobota proběhla a byla moc pěkná. 

 
 

HLEDÁM NĚKOHO ZE STUDENTSKÉ RADY. POTŘEBOVALA BYCH SE O NĚČEM DOMLUVIT, OZVĚTE SE.

 

PSYCHOSOBOTA bude. Minimální počet účastníků máme...

 

V pondělí 21. listopadu se 7. a 8. vyučovací hodinu budeme věnovat Příběhům bezpráví.

 

akce proběhne v aule školy a máme pozvaného hosta - Jaroslava Hutku. Z mých tříd se účastní maturitní seminář, 4. B a 4. C (politologie). Jiné půjdou také, ale s jinými vyučujícími...
 

MINULOST NEVYFOTÍTE. PTEJTE SE TĚCH, KTEŘÍ TO ZAŽILI.

 

12. ročník na téma příběhů lidí, kteří v průběhu minulého století z různých důvodů opustili své domovy.

 

Už dvanáctým rokem seznamujeme žáky základních a středních škol s naší moderní historií. Prostřednictvím filmů a setkání s pamětníky přibližujeme mladým lidem příběhy těch, kteří na vlastní kůži poznali, jak snadno člověk svobodu ztratí a jak těžce ji pak získává zpátky.

  •  

Téma aktuálního ročníku

 

V letošním roce se zaměřujeme na osudy lidí, kteří v průběhu minulého století z různých důvodů opustili své domovy a na ty, kteří byli v rámci Československa nedobrovolně přesídleni. K vybranému tématu školám nabízíme snímky o emigracipoválečném odsunu Němců, o provokacích Státní bezpečnosti vůči těm, kteří chtěli odejít do zahraničí, o budování hranice z ostnatých drátů kolem Československa a dokument o přesidlování a internaci řeholníků a řeholnic.

9. 11. 2016
 
 

Už je to jasné. Psychosobota začne v devět a budeme končit ve čtyři. Je ovšem nutný minimální počet účastníků.

8. 11. 2016
 

Uzavření přihlášek na psychosobotu je ve středu v 16.00. Pak podle počtu zájemců rozhodneme, zda ji budeme realizovat. Nenechávejte tedy své rozhodnutí na poslední chvíli, jinak se Vám může stát, že budete ve finále zklamáni.

Je možné, že dojde k časovému posunu. Od 9.00 do 16.00. Bude upřesněno.
7. 11. 2016
 

Psychosobota - sobotní setkání pro zájemce o zážitkovou psychologii

12. 11. 2016

informace určená pro studenty 4. - 6. ročníku.

Tak už víme, kdy a co budeme dělat. Připomínám, že je nutné se přihlásit, pokud se chcete zúčastnit.

Téma: Sebepoznání – mé já, životní cesta a hodnoty

Anotace: Během celé soboty nás čekají zážitkové techniky zaměřené na prohloubení sebepoznání. Budeme se věnovat životní cestě a tomu, co jsme na ní už potkali, případně co můžeme potkat. Také se zaměříme na to, z čeho na své cestě čerpáme a na čem nám v životě záleží. Vše si zkusíme na vlastní kůži, ale vše jen tak, jak budeme sami chtít 

Psychosobotu povede Anička Frombergerová (absolventka GJN a studentka psychologie na PedF UK před státnicemi) a Martin Pešek (školní psycholog). Já budu sloužit jako děvče pro všechno a pomáhat s organizací.

 

10. 00 - 17.00 s hodinovou pauzou na oběd. Akce proběhne v budově GJN

 

Řeším záhadu: dělala jsem si čárky, kolik máme zájemců. Čárek mám šest, ale při dohledávání jmen jsem našla jen čtyři (Barbora P., Katka H., Karolína S., Violetta B.).

Můžeme přijmout 16 (maximálně 18) zájemců. Vzhledem k tomu, že nebyl dostatečný zájem ze seminářů, vyvěsím tuto nabídku i pro ostatní studenty. V pátek ji pověsím na nástěnku. Pak už to bude, kdo dřív přijde, ten dřív mele.

3. 11. 2016